Zwierzęta zostały umieszczone na siedzeniu zamontowanym na sankach przed uderzeniem w ścianę. Świnie doznały szeregu urazów, w tym krwawienia, zranienia, otarcia, złamań i wewnętrznych siniaków. Siedem zwierząt padło.

Oprócz odmowy jedzenia w ciągu 24 godzin przed testem, świniom nie wolno było pić wody sześć godzin wcześniej. Badacze stwierdzili, że otrzymali znieczulenie w celu zmniejszenia „podniecenia i stresu”.

Świnie wykorzystywane jako manekiny do testów zderzeniowych na żywo Quolin Wang, Hongyi Xiang, Sishu Guan i inni / International Journal of Crashworthiness
Naukowcy uzasadnili użycie niedojrzałych świń, twierdząc, że ich budowa anatomiczna była „podobna” do ludzkich dzieci. Twierdzili, że świnie miały „naśladować dzieci w wieku sześciu lat” w International Journal of Crashworthiness

Naukowcy postępowali zgodnie z wytycznymi USA dotyczącymi wykorzystywania zwierząt laboratoryjnych i powiedzieli, że ich badania zostały zatwierdzone przez komisję etyczną. Praktyka wykorzystywania świń i innych zwierząt w testach zderzeniowych w USA zakończyła się jednak w latach 90.

Źródło: https://metro.co.uk/