Skazany w chełmskim Zakładzie Karnym udostępnił na swoim profilu Facebook zdjęcia z treningu w celi. Posiadanie telefonu komórkowego w celi jest zabronione. Na dodatek telefon miał dostęp do internetu.

Zdjęcia zostały wrzucone na portal z więzienia. Na fotografii widoczne są ustawione na półce zabronione w więzieniu odżywki i suplementy diety.

– Odbywający karę nie mają prawa do telefonów komórkowych – zapewnia kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy ZK w Chełmie. – Dostęp do internetu możliwy jest dla nich jedynie w miejscu wyznaczonym, a więc poza celami. Ponadto ten dostęp ogranicza się jedynie do biuletynów informacji publicznej, w tym strony Rzecznika Praw Obywatelskich. Aktywność na portalach społecznościowych jest wykluczona.

Na Facebooku zdjęcia osadzonego opublikowała jego partnerka. Podpisała je „Mój jedyny”, „Mój wojownik”. Jedno ze zdjęć opisała też prowokacyjnie: „Skorumpowany Zakład Karny w Chełmie”.

– Zdjęcia zostały pozyskane i umieszczone na Facebooku drogą nielegalną – przyznaje por. Edyta Radczuk, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. – Zaraz po otrzymaniu tych informacji dyrektor zakładu wszczął odpowiednie czynności. Wyjaśniamy wszelkie aspekty tej sprawy. Jeśli były jakiekolwiek nieprawidłowości, podejmiemy odpowiednie czynności. To dla nas wyjątkowa sytuacja. Robimy wszystko, by ją jak najszybciej wyjaśnić.

Źródło: lublin112.pl