Więzienia Polskie należą do jednych z najcięższych na świecie. Surowe warunki i twarda dyscyplina. Dzisiejsza grypserka to już nie ta co kiedyś jednak sami przekonajcie się jak to wygląda na przykładzie nowo osadzonego więznia, który według reżysera programu puszczonego na stacji TVN Turbo jest bardzo agresywny.

Nowo osadzony więzień chce zadzwonić w przejściówce do rodziny jednak nie pozwolono mu wykonać połączenia. Po tym fakcie zaczyna zachowywać się agresywnie. Stacja TVN nagrała jak wygląda pierwszy dzień w więzieniu człowieka, który deklaruje, że chce grypsować.

W dokumencie przedstawiony mamy specjalny oddział ATANDE. Osadzony, który się awanturuje będzie potraktowany stanowczo. Ta grupa jest złożona ze specjalnie wyszkolonych funkcjonariuszy, którzy mówiąc krótko w języku potocznym umieją się po prostu bić i są wysportowani. W więzieniu nie ma miejsca na dyskusje.

Psycholog więzienna musi być w każdym zakładzie karnym. To ona dycyduje do jakiej celi trafi nowy więzień. Po rozmowie wstępnej i przeanalizowaniu osobowości osadzonego przydziela go do spokojniejszych albo i też do tych zdyscyplinowanych grypsujących. .

Teraz liczy się kasa grypsowani zostało tylko z nazwy. Kasa się liczy kto ją ma jest ważny – mówi szczerze klawisz z więzienia

W każdym więzieniu muszą być strażnicy, którzy potocznie nazywani są „klawiszami”. Widzieli oni wiele. Ich praca to przebywanie niejednokrotnie z najcięższą recydywą. Funkcjonariusze, którzy pracują w tej służbie dziesiątki lat mówią krótko, że dzisiejsza grypserka różni się od tej sprzed wielu lat. Coraz mniej liczą się zasady a coraz więcej zaczynają liczyć się pieniądze.

Osadzeni przekazują sobie grypsy… próbują przynajmniej a ja to nadzoruje i powstrzymuje mówi klawisz

Klawisz z wywiadu jest pracownikiem, który już niejedno widział. Mówi też on słusznie, że geypserka, która jest teraz to nie ta co była kiedyś.

Kiedyś to było tak, że te zasady sobie przekazywali. Teraz przychodzi z wolności i mówi oooo ja grypsuje, ale on nie zna tych zasad – mówi klawisz

źródło TVN Turbo, youtube.com