Spalili ją żywcem, bo zgłosiła molestowanie. Miała 19 lat.

Rafi była studentką Sonagazi Senior Fazil Madrasa. Po tym jak po raz pierwszy poszła na policję, aby zgłosić molestowanie seksualne w szkole przez dyrektora, wyciekło wideo pokazujące szefa policji rejestrującego jej skargę, ale odrzucającego to jako „nic wielkiego”.

Ojciec 19 latki https://www.bbc.com

Mimo to dyrektor szkoły został aresztowany i wysłany do więzienia, podczas gdy jego rodzina naciskała na rodzinę Rafiego, by wycofał skargę.

Prokuratura postawiła zarzut, że ​​wydał rozkazy ze swojej celi do wspólników – w tym dwóch rządzących lokalnych liderów partii Awami League i kilku studentów seminarium – aby zabili studentkę, jeśli nie wycofa swojej skargi.

Według dowodów, po przybyciu Rafi do szkoły, aby zdać egzamin, kolega z klasy o imieniu Poppy zwabił ją na dach, gdzie pięć innych – w tym trzy koleżanki z klasy – związało ręce i stopy liną przed podpaleniem.

Brat 19 latki https://www.bbc.com

Konspiratorzy mieli nadzieję, że incydent zostanie uznany za samobójstwo przez samospalenie, ale plan upadł, gdy płomienie spaliły linę, którą była związana i mogła zejść z dachu po pomoc. Jej brat nagrał ze swojego telefonu komórkowego oświadczenie wideo w karetce pogotowia.

Sąd w Bangladeszu skazał aż 16 osób na karę śmierci za podpalenie 19-latki i doprowadzenie do śmierci. 

Źródło: https://www.bbc.com