Tego jeszcze nie było, ale Polscy Policjanci łamią wszystkie stereotypy i zaczynają nagrywać kawałki rapowe. Teksty oczywiście piszą sami i nawiązują w nich do swojej ciężkiej pracy w prewencji. Przede wszystkim żalą się na brak szacunku do funkcjonariusza publicznego jakim jest policjant.

Najgorzej mają ci z prewencji. W kawałku pt. Prewencja Olsztym policjanci rapują tak:

Siła, Honor, Odwaga, Biały kask, czarna pała.
Oddział prewencji Olsztyn i wszyscy na kolana…

Rapujący policjanci mają coraz większy fejm i grono odbiorców. Wystąpili w programie „Skandaliści” emitowanym na Polsacie.

Skandaliści

Policjant o Policji Rapuje, żeby odreagować stres i nie zwariować, bo codzienne interwencje są na tyle trudne, że musiał znaleźć ujście własnych emocji. W sobotę w "Skandalistach" raper 811811, czyli starszy aspirant Piotr Chwastowski opowiedział Agnieszce Gozdyrze szczegóły, o jakich nie słyszą państwo na co dzień.

Opublikowany przez Polska Policja Piątek, 22 marca 2019

czy policjant powinien rapować. Srodowisko uliczne twierdzi ze kultura hip hop opiera się głównie na paleniu trawki i „je**iu policji”. Ci drudzy jednak mają swoje zdanie

Jest miejsce dla ewangelizującego przez rap księdza. Gangsterzy rapują o tym, jak fajnie jest łamać prawo. Dzieci bogatych rodziców mówią, jak cudownie jest mieć wille, niunie i kesz. Są również ludzie wychowani w biedzie, dla których liczy się szacunek ludzi ulicy. W takim świecie jest miejsce dla policjanta, który w czasie wolnym od służby chce wam dać prawdę. – mówił Piotr Chwastowski, działający pod pseudonimem 811811.

811811 zaprosił do kawałka innych policjantów. Jedną zwrotkę dostaniemy od Sierżanta Bagiety, znanego funkcjonariusza, który opowiada na Youtube o pracy w policji. Drugą szesnastkę zaprezentuje twórca kultowego utworu „Oddział Prewencja Olsztyn” z 2007 roku, a za refren będzie odpowiadał NZNŻ.

– Jeśli cokolwiek na tym zarobimy, to wszystko przekażemy na fundację wdów i sierot po poległych policjantach. – zapewniają policjanci.