Kobiety częściej są agresywne werbalnie i fizycznie w stosunku do swoich partnerów niż mężczyźni sugerują, że nowe badanie zaprezentowano w ramach sympozjum na temat przemocy w związkach intymnych (IPV).

Psycholożka Phyllis Chesler z Nowego Jorku zajmująca się naturą kobiet bo przeprowadzonych badaniach stwierdziła, że Polski są najbardziej agresywne na świecie. Nie jest to agresja fizyczna. Powolne mszczenie się na innej kobiecie często ładniejszej z lepszą pozycją w społeczeństwie.

 „Jeśli już się ze sobą jednoczą, to tylko w jakiejś wspólnej sprawie albo mając wspólnego wroga. Może to być ładniejsza od nich albo zdolniejsza koleżanka, nie daj Boże bardziej doceniana przez szefostwo. Wtedy dorabiają jej mnóstwo wad, np. że szef ją chwali, bo na pewno z nią sypia. Co ciekawe, nawet mając wspólnego wroga, zwalczają się w tej jednej grupie” – przekonuje profesor Chesler.

Taka jest opinia dr Phyllis Chesler, naukowiec z Nowego Jorku, autorki tak kuszących tomów, jak O mężczyznach, Kobiety nieludzkie wobec kobiety, Kobiety, pieniądze i władza oraz Kobiety i szaleństwo.

Dlaczego tak się dzieje?