Prokuratura stawia zarzuty policjantom ze Zgorzelca i Bogatyni. To już nie są żarty. Trzech stróżów prawa miało w latach 2010 i 2018 zajmować się handlem narkotykami. Jakby tego było mało to prokuratura oskarża ich o należenie do grup przestępczych! W takich sprawach przeciwko policji muszą mieć mocne dowody.

Po akcie oskarżenia czas na proces. Jednak ma być on całkowicie tajny. Zarzuca się im między innymi produkcje narkotyków. Jakby tego było mało niedawno sam emerytowany komendant usłyszał również zarzuty korupcji i należenia do gangu. Zaznaczyć trzeba również, że podczas wyjścia sprawy na jaw i ujęcia policjantów dwóch z trzech byli jeszcze na służbie. Grozi im nie mały wyrok bo za wszystkie swoje złe czyny grozi im do 20 lat więzienia! To znaczy, że na komendzie nie działo się dobrze.

Policja to stróże prawa, którzy powinni chronić obywateli. Jednakże w tej sprawie wizerunek tej jednostki państwowej może ucierpieć ponieważ produkcja narkotyków przez stróża prawa to naprawdę ciężka zbrodnia. Przypomnijmy, że wkraczając do policji każdy składa przysięgę państwową.

źródło informacji gazetawroclawska.pl