Prawie 14% zagranicznych ofert pracy w Holandii dotyczy Polski, co stanowi wzrost o 2,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Polska ustępowała tylko USA (prawie 18%) pod względem poszukiwania pracy za granicą.

Według danych Statistics Netherlands (CBS), prawie 180 000 miejsc pracy w Holandii zostało obsadzonych przez polskich pracowników. Byli również jednymi z najgorzej opłacanych pracowników.

„Polska gospodarka od lat rośnie powyżej średniej”, powiedział Sander Poos, dyrektor zarządzający Benelux w Indeed. „Bezrobocie spada, a płace rosną. Polska nie musi już szukać zatrudnienia za granicą. ”

Tymczasem jeśli chodzi o wyszukiwania z zagranicy w holenderskiej witrynie internetowej Indeed, Niemcy stanowią ponad 16%, co stanowi wzrost o prawie 2%. Drugie miejsce zajmuje Belgia z ponad 15%, a następnie Wielka Brytania z ponad 11%.

„Holenderski jest stosunkowo łatwym językiem obcym dla Niemców do nauki”, powiedział Poos. „Ponadto wielu Niemców czuje się dobrze w holenderskiej kulturze. I odwrotnie, niemieccy pracownicy są doceniani w Holandii, między innymi ze względu na ich poziom wykształcenia i mentalność zawodową ”.

Źródło: staffingindustry.com