Dziecko walczy o życie w Równem na Ukrainie po tym, jak zostało pobite przez matkę, Według Daily Mirror znaleziono jednorocznego Mykytę leżącego w łóżeczku całego w siniakach.

Miał też zakrwawiony nos i zabrudzone ubrania. Po tym, jak dziecko zostało przewiezione do szpitala, lekarze stwierdzili, że nigdy nie widzieli dziecka tak mocno pobitego. Jej matka jest oskarżona o maltretowanie i zaniedbywanie dziecka, a okaże się, czy mały Mykyta przeżyje.

Zmartwieni sąsiedzi, którzy wiedzieli, że Mykyta został sam w domu, poszli sprawdzić co się dzieje z dzieckiem.

To wtedy znaleźli niemowlę w przerażającym stanie. Świadkowie twierdzą, że jeden z sąsiadów, który go odkrył, zemdlał.

Kiedy matka wróciła do domu, została aresztowana i zabrana na przesłuchanie.

Anton Kruk, rzecznik policji, wyjaśnił: „Matka powiedziała, że była zestresowana z powodu ciągłego płaczu dziecka. Zostawiła dziecko w domu same i poszła na randkę. ”

Tetiana Prymak, kobieta mieszkająca obok, powiedziała lokalnym mediom: „Gdy weszliśmy do pokoju, zobaczyliśmy Mykytę w jego łóżeczku.

„Jego prawe oko było czarne. Nos miał zatkany zaschniętą krwią i ledwo oddychał.

„Zaczęliśmy zmieniać jego ubrania i na jego ciele pojawiły się czarne siniaki. Jedna kobieta, która była w pokoju, zemdlała po tym wszystkim.

Od tego czasu policja wszczęła postępowanie karne dotyczące pobiciai niewykonania obowiązków rodzicielskich. Tymczasem lokalne raporty mówią, że 27-letni ojciec Mykaty nie jest zainteresowany losem dziecka.

Źródło: https://en.newsner.com/