Chirurg Mikamo opracował procedurę zwaną plastyką powiek lub operacją podwójnych powiek. Jest to najbardziej pożądana operacja plastyczna w Azji, a w krajach takich jak Korea Południowa została znormalizowana jako sposób na zwiększenie atrakcyjności. Ale chociaż wyniki operacji podwójnych powiek mogą być naprawdę atrakcyjne wizualnie, w niektórych przypadkach mogą mieć naprawdę paskudne konsekwencje, takie jak uniemożliwienie pacjentom pełnego zamknięcia oczu.

Photo: Oriental Daily

Niedawno dziennik „Oriental Daily” zgłosił przypadek chińskiej kobiety o nazwisku Li, która zapłaciła 13 000 dolarów za operację podwójnych powiek, ale ostatecznie żałowała swojej decyzji.

Lekarze zgodzili się na ponowną operację, ale wyniki drugiej operacji nie zadowoliły kobiety. W rzeczywistości jej powieki stały się jeszcze gorsze i zauważyła, że nie mogła całkowicie zamknąć oczu.

Photo: Oriental Daily

Zaproponowano jej wykonanie trzeciej procedury w celu rozwiązania tego problemu, ale kobieta podobno odmówiła, zamiast tego żądając odszkodowania.

Li otrzymała odszkodowanie w wysokości 30 000 juanów (4200 USD). Ma teraz nadzieję, że jej oczy wyleczy się z czasem, jak powiedzieli lekarze.

Źródło: odditycentral.com/