Noworodek, którego wyłowiono z Odry został brutalnie zamordowany. Ciało zostało odnalezione na odcinku Odry w okolicach Nowej Soli. Od ponad roku Policja stara się ustalić kto dokonał zbrodni. Przesłuchano w tej sprawie 120 lekarzy i sprawdzono informacje około 1,5 tys kobiet, które były w ciąży w tym okresie lub korzystały z usług ginekologa.

prokuratura

Ciało chłopczyka odnalazł wędkarz na wysokości Parku Krasnala w poniedziałek, 18 czerwca wieczorem. Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec urodził się około 8 miesiąca ciąży całkiem zdrowy.

Bardzo trudne śledztwo jest prowadzone pod kątem zabójstwa dziecka. – Mamy zabezpieczony materiał DNA noworodka oraz jeszcze jednej osoby – informuje prokurator Ewa Antonowicz

Policja jest na tropie kobiety, która była w ciąży lecz nie posiada dziecka. Miał się zgłosić na badania u ginekologa lecz się nie wstawiła.

Facebook

Jasiu bo tak nazwała go Policja został pochowany 6 Września na cmentarzu w Otyniu dzięki członkom grupy Ku Pamięci Zakatowanym Dzieciom. Wszelkie informacje, można kierować do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie lub też z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 112.

Źródło: FAKT24.pl / gazetalubuska.pl