Policja w Holandii cieszy się ogromnym szacunkiem, którym darzą ich swoi obywatele. Niestety sytuacja w Polsce wygląda całkowicie inaczej. Często spotykamy się z obraźliwymi hasłami skierowanymi w stosunku do stróżów prawa.

Może też dlatego, że często widzimy tylko filmiki z bardzo złymi interwencjami nadużyciami policjantów itp. W Holandii policja wezwana przez obywatela przyjeżdża w każdej sytuacji i to bardzo szybko.

Policjanci zostali wezwani przez zaniepokojonych sąsiadów, którzy martwili się o samotną starszą kobietę, która jest schorowana i ma już problemy ze słuchem. Po dłuższym pukaniu i dobijaniu się do mieszkania, policji udało się wejść do domu, kobieta nie słyszała po prostu wcześniejszego pukania. Okazało się, że dom jest bardzo brudny, zaniedbany, a sama kobieta od dawna nie jadła nic ciepłego, bo zwyczajnie nie była w stanie sobie niczego przyrządzić. Policjanci nie myśląc długo, zajęli się starszą panią, posprzątali mieszkanie, zrobili zakupy i ciepły posiłek oraz postarali się o stałą opiekę dla kobiety, a co więcej sąsiedzi zobowiązali się do regularnej pomocy. CUDOWNA postawa! Oby więcej takich ludzi!