Śmierć Tomasza Chady nie jest wyjaśniona do dzisiaj. Raper został przewieziony do izbiy przyjęć rybnickiego psychiatryka., skrępowany pasami i w kajdankach. Raper po półgodzinnej reanimacji zmarł. Zmarł w szpitalu, w którym prowadzone są przez prokuraturę 3 inne sprawy ponieważ doszło tam do 3 innych podejrzanych zgonów.

Tomasz Chada zmarł dnia 18 Marca jest to data powiązana z innym raperem. Piotr Łuszcz czyli raper Magik urodził się właśnie 18 Marca. Producent Donatan sugeruje, że Tomek mógł chcieć przekazać, że ma zamiar targnąć się na swoje życie.

Cmentarz w Józefowie pod Warszawą
Cmenatrz w Katowicach-Bogucicach

Donatan napisał:

Zmarł Tomasz Chada…nawet nie wiem co napisać bo rozmawiałem z nim chyba zaledwie kilka dni temu…O muzyce mówił nie będę bo każdy może do niej sięgnąć, natomiast jako człowiek był niesamowitym okazem. Pełnym pozytywnej energii, dystansu i uśmiechu mimo tego że jego życie bez wątpienia mogło by być scenariuszem czarno białego filmu. Człowiek autentyczny, niejednoznaczny nie dający się zamknąć tylko w ramkach swojej muzyki. On sam chciał chyba żeby ta muzyka była przestrogą przed tym co dobrze znał i czego nikomu nie życzył.

Posłuchajcie Chady i nie żyjcie tak jak Chada – myślę że o to mu chodziło. Teraz kiedy to piszę słucham ostatniego nagrania które podesłał mi 2 tygodnie temu…oczywiste rzeczy stają się oczywiste niestety po czasie. Ludzie odchodzą cicho i niespodziewanie i to powinno być dla nas tematem do zastanowienia.