Bonus RPK kilka tygodni temu miał się wstawić do więzienia, by odbyć 5,5 roku kary, za handel narkotykami. Jednak z powodu stanu zdrowia trafił do szpitala. Powodem były złe wyniki badań i operacja. 10 października, sąd ma rozpoznać wniosek obrony rapera o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Na razie sąd nie ma zamiaru wysłać listu gończego.

„Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie VII Wydział Wykonywania Orzeczeń nie wydał dotychczas postanowienia o ściganiu skazanego Oliwiera R. listem gończym” – czytamy w informacji przekazanej portalowi tvp.info przez biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

„Do akt sprawy wpłynął natomiast wniosek obrońcy skazanego o odroczenie Oliwierowi R. wykonania orzeczonej wobec niego kary pozbawienia wolności w sprawie o sygn. akt IIIK 305/15 wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary. Sąd w dniu 29 sierpnia 2019 r. odmówił skazanemu wstrzymania wykonania orzeczonej kary pozbawienia wolności, natomiast rozpoznanie wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności zaplanował na 10 października 2019 r.” – informuje biuro prasowe.

Jeżeli zapadnie niekorzystny wyrok dla rapera, a ten nie wstawi się do zakładu karnego, zostanie wydany list gończy.

Źródło: tvp.info