Roger Clarke i Susan Clarke to starsza brytyjska para oskarżona przez władze portugalskie o przemyt 9 kg kokainy o wartości ponad 1 miliona dolarów. Niepozorny Roger (72 lata) i Sue (70 lat) pojawili się w sali sądowej w Lizbonie 17 września.

SUE CLARKE/FACEBOOK

Obaj zostali aresztowani 4 grudnia 2018 r. Na pokładzie statku wycieczkowego zadokowanego w Lizbonie. Portugalska policja odkryła kokainę podczas nalotu o 4:50 rano na kabinę pary. Narkotyki znaleziono w czterech sztukach bagażu.

SUE CLARKE/FACEBOOK

Lizbona była ostatnim etapem 32-dniowej podróży, podczas której odwiedzono porty na Karaibach, Azorach i Maderze w Portugalii, a następnie w Tilbury w Anglii. Portugalscy detektywi twierdzą, że obaj byli mułami narkotykowymi pracującymi dla jednego z głównych brytyjskich pierścieni zajmujących się handlem narkotykami, który dystrybuuje kokainę w całej Europie. Clarkes powiedział trzem sędziom z sądu w Lizbonie, że są niewinnymi ofiarami oszukanymi przez tajemniczego jamajskiego mężczyznę z Wielkiej Brytanii, który poprosił ich o pomoc w jego działalności importowej / eksportowej. Wyłapali po 8 lat więzienia.

Źródło bbc.com