Cztery materace ułożone w rzędzie w pokoju, widoczne przez duże okno z przodu domu. W pozostałej części domu znajduje się jeszcze 18 materacy. W tym domu jednorodzinnym nie ma rodziny, ale za to są polscy imigranci zarobkowi.

Sąsiedzi budynku na Stokkumseweg twierdzą, że dom był używany od lat do przyjmowania migrantów zarobkowych, prawie wyłącznie osób polskiego pochodzenia.

,, Muzyka wieczorem i smród śmieci, które wyrzucają w kąt w ogrodzie. Szczególnie przy ciepłej pogodzie mamy z tym wiele problemów. Skarżyliśmy się kilka razy właścicielowi, ale nic się nie zmieniło ”- sąsiad z pobliskiego domu.

Agencja, która umożliwiała życie w takich warunkach została ukarana 50 tys. euro. Szef agencji tłumaczy, że dom był jedynie pierwszym przystankiem po podróży. Można było się tam umyć i odpocząć. Jednak sąsiedzi twierdzą co innego. Przebywało tam non stop około 15 osób.

– Nasza gmina chce zatrzymać wyzysk imigrantów zarobkowych. Prowadzimy na tym polu aktywną politykę. Nie pozwolimy na to, by w Montferland tak obchodzono się z ludźmi, tym bardziej, że to również sprawia problemy okolicznym mieszkańcom – powiedział burmistrz Peter de Baat,